O nás

Společnost má v regionu s hospodařením dlouholetou tradici. Nachází se v městečku Mlázovice v okrese Jičín v Královéhradeckém kraji. ZS Mlázovice je podnik střední velikosti, obhospodařuje cca 1 335 ha, z toho 1 035 ha orné půdy a 300 ha TTP. Naším cílem je produkovat kvalitní zemědělskou produkci a zachovat tak i správnou péči o pozemky. Podnik je zaměřen jak na rostlinnou výrobu, tak i na živočišnou výrobu.

Rostlinná výroba

Rostlinná výroba

V rámci rostlinné výroby pěstujeme pšenici, řepku, kukuřici, oves, mák a jetel. Dlouhodobě upřednostňujeme střední intenzitu způsobu hospodaření, vyvážený ekonomický a ekologický aspekt zemědělské produkce. Při hnojení se řídíme rozbory elementárních prvků v rostlinách, prováděné externí laboratorní firmou. Na podzim roku 2021 jsme zahájili spolupráci s MJM agro.

Naše hlavní cíle:

Dodání organické hmoty do půdy

Tím, že chováme dostatečný počet dobytčích jednotek, máme značné zásoby statkového hnojiva, kterým hnojíme před jařinami. Hnojení organickým hnojem významně přispívá ke struktuře půdy i k výraznému omezení půdní eroze. Dále pravidelně vyséváme na podzim ozimé meziplodiny, s cílem zamezení erozi půdy a nakupujeme i průmyslové komposty.

Zadržování vody v krajině

Polní práce přizpůsobujeme maximálnímu zadržení vody v krajině. Orbu jsme nahradili technologií hloubkového kypření, které jednak eliminuje vysychání půdy a jednak zlepšuje i vsakování vody půdou.

Šetrnost k životnímu prostředí

Zastaralou mechanizaci obnovujeme novou mechanizací, která šetří spotřebu paliv, hnojiv a chemických přípravků. Používáme traktory značky John Deere, které jsou napojeny na GPS. V přípravě půdy a setí fungují stroje od firmy Horsch. Rozmetadlo Bogballe a postřikovač Mamut od Agrio splňují požadavky precizního zemědělství, např. variabilním dávkováním, vypínání jednotlivých sekcí atd. Uplatňujeme protierozní opatření, která mj. přispívají i ke zlepšení vzhledu krajiny.

Živočišná výroba

Živočišná výroba

Živočišná výroba je zaměřena na chov masného skotu plemene Charolais a plemene Masného Simentálu. Chováme cca 100 ks krav v rámci uzavřeného stáda, 2 plemenné býky a telata prodáváme jako zástavový skot. Využíváme přirozené plemenitby. Chov skotu je kombinací letního pastevního a zimního ustájení. 

Partneři

František Král, organic s.r.o.

Zemědělská výroba je zaměřená na ekologickou rostlinnou výrobu na Břeclavsku, pěstuje se např. sója, kukuřice, pšenice, špalda, hrách, proso, brambory, slunečnice, pohanka, dýně a dýňová semena…

Kontakty

ZS Mlázovice

Zemědělská společnost Mlázovice s.r.o.

 
Adresa:

Zemědělská 249
507 58 Mlázovice
IČ:64829545
www.zs-mlazovice.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové pod spisovou značkou C 46050.

 

 

 

Kontakní osoby:

Miroslav Hnátek
jednatel, agronom

miroslav.hnatek@zs-mlazovice.cz

✆ +420 731 574 831

Zdeňka Stoklasová
prokurista, zootechnik

zdenka.stoklasova@zs-mlazovice.cz

✆ +420 731 484 680

Žaneta Hlídková
jednatel

zaneta.hlidkova@rsjinvest.com

✆ +420 607 199 484

Jana Gorylová  
evidence půdy

jana.gorylova@rsjinvest.com

✆ +420 732 179 036

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře beru na vědomí, že mé osobní údaje budou společností Zemědělská společnost Mlázovice s.r.o. zpracovány. Informace o zpracování.